BageG a PraUda

BageG a PraUda | Sme aj na facebooku

Prasačiny momentálne nie je možné zobraziť.
bagegaprauda
Príspevok 118340
 
Marcus Phoenix
Marcus Phoenix | 12.3.2020 19:12

No neviem... Keby je tam to Taliansko so Slovenskom vymenené, tak by to možno aj malo zmysel. My sme reagovali veľmi pohotovo. Objavil sa prvý prípad - malacký primátor hneď zavrel školy a stacionár. Deň na to sa pridal župan a riešil sa celý bratislavský kraj. Veľmi rýchlo na to sa pridala aj vláda a keď videla, že opatrenia sa nedodržiavajú, zvýšila obmedzenia. O tomto sa Talianom mohlo len snívať...

U nich premiér vyhlásil karanténu a na druhý deň mali 50,000 ľudí na futbale. U nás sa vyhlásili opatrenia a na druhý deň sa zrušili športové ligy. Jeden príklad za všetky. Nadávať na Slovensko je také "progresívne", ale v tomto by si z pohotovej a dosť tvrdej reakcie našich orgánov mohli iní kľudne brať príklad.


Commander
Commander | 13.3.2020 13:21

Ano, lebo iba toto jedine dokaze vlada. Ale to ze chybaju respiratory, plucne ventilatory, dezinfekcie, ruska u lekarov tak to vobec nevadi. Bodaj by nie ked smeracke firmy ich vsetky vykupili v januari a predavali Cine. Pele o vsetkom vedel a nekonal. Teraz sa tu dusuje a ruska siju aj vo vezniciach. Medzitym u nechranenych lekarov je vsade chaos, odbernych sanitiek minimum, ludi posielaju nakazit vlastnu rodinu do "izolacie" a este drzo poznamenaju ze aspon uz na to nebudu musiet zhanat peniaze.


Marcus Phoenix
Marcus Phoenix | 13.3.2020 16:02

Kým tu vírus nebol, bola lepšia alternatíva pomôcť Číne a zastaviť to tam, aby to k nám neprišlo. Bohužiaľ sa to nepodarilo. Česko ak si pamätáte odmietlo sprvoti pomoc Číne, že chce si nechať zásoby pre seba a zožalo kritiku z vlastných radov.


kocur
kocur | 14.3.2020 16:22

Nespravne nazvy statov,
praveze najhorsie sa zachovalo najprv Taliansko,
a este hlupejsie doteraz nepoucene Nemecko kde to celostatne vobec neriesia hoci maju tisice pripadov,
a najhorsie Velka Britana, kde maju zakazat velke eventy az mozno o tyzden (!!) a ludi netestuju!!!
To len bude masaker, spolu so Spanielskom kde sa zobudili az dnes po 200 mrtvych ..


Marcus Phoenix
Marcus Phoenix | 15.3.2020 19:17

Tak suverénna trojka top diletantov je Taliansko, Španielsko a Británia. Hlavne Angláni ma fascinujú, tí do pár týždňov prekonajú aj makarónov.


 
Nie ste prihlásený, pre pridávanie komentárov sa musíte prihlásiť!
( Prihlásenie | Registrácia )
 
 
loader